PROMOSYON VE TATİL AYIRIMCILIĞA SON!

promosyon

Bankalar ve Turizm Sektörüne Karşı Platform

AYIRIMCILIĞA SON!

Bankaların uyguladığı farKlı promosyon oranları ile turizm sektörü başta olmak üzere yeri üretim ürünlerin dış piyasaya daha aşağı fiyattan satılmasına karşı çıkmak amacıyla bir platform kuruldu.

 

Çalışanların veya emeklilerin maaşlarını kendilerinden almaları halinde bankalar tarafından ödenen promosyon oranları şaşkınlık yaratıyor.

Mimyonlarca kamu çalışanı ile özel sektör çalışanı bu promosyonlardan yararlanamazken, kurumlar bankalardan promosyon adı altında çeşitli bağışlar alıyor.

Bazı özel sektör ile yerel yönetimler ise çalışanlarının hakları olduğuna inanarak bankalarla yüksek primli promosyonlar için mücadele ediyor ve alınan promosyonlar çalışanlara veriliyor.

Küçük işyerlerinde çalışanlar ile küçük esnaf, ev kadını ve öğrenciler ise bankaların uyguladığı promosyonlardan yararlanamıyor.

Çalışan, çalışmayan, emekli, küçük esnaf, öğrenci ve ev kadınlarının haklarını aramak amacıyla KERVAN.NET adlı bir platform kuruldu.

Hiçbir ücret ödemeden ve taahhüt altına girmeden platforma üye olunabiliyor ve üye sayısı belli bir sayıya ulaşmasından sonra üyelerden alınan yetki ile başta bankalar olmak üzere belli başlı firma ve kurumlarla görüşme ve anlaşma yapılması hedefleniyor.

TURİZM SEKTÖRÜ DE PROGRAMDA

KERVAN.NET platformu aynı zamanda yabancıya çok cazip fiyatlarla tatil ve hizmet satan yerli turizm firmaları ile konaklama ve tedavi merkezlerinin aynı fiyatları kendi vatandaşına uygulamamasına da karşı çıkıyor.

Alım gücü yüksek veya parası değerli ülkelerde 5 yıldızlı bir otelde herşey dahil konaklama bedelinin 10 dolar civarında satılması Türkiye vatandaşı milyonları şoke etmişti. Aynı kalitede ve aynı servis Türk vatandaşları için 150 dolardan başlıyor yani 15 katı.

KERVAN.NET bu ayırımcılıkla da mücadele edileceği sözünü veriyor.

KALİTELİ ÜRÜNLER İHRACATA
KALİTESİZ ÜRÜNLER YÜKSEK FİYATLA İÇ PİYASAYA

Türkiye’nin üretttiği birçok ürünün en kalitelisinin seçilerek yurt dışına ihraç edilmesi neticesinde denetim olmaması nedeniyle iç piyasaya sürülecek sadece kalitesiz veya atılacak ürünler kalmakta ve ürün arzının da az olması nedeniyle kalitesiz ürünler fahiş fiyata satılmaktadır.

 

KERVAN.NET bu konuda da mücadele etmek istiyor.

Oteller ile ihraç ürünlerin belli bir yüzdesinin yurt dışına satılması ve iç piyasa fiyatlarını da denetlenmesi için hükümeti göreve çağırıyor. Üye sayısının artması ile bu konuda da yönetimi önemli kararlar almaya zorlayabileceklerini ifade ediyorlar.

Platformun adresi:

www.kervan.net

Önceki İçerikAntalya yeni yıla iyi başladı
Sonraki İçerikMısır’dan Türkiye’nin Suriye operasyonuna tepki